Kozmetik Doğal Belgesi Danışmanlık Firması Kozmetik Organik Belgesi
Organik Kozmetik Belgesi ;
Organik Kozmetik Belgesi Begelendirme

Kozmetik Organik Belgesi ;

    Organik Kozmetik Sertifikası Nedir ?

    Kozmetik ürünlerin üretimi çok eskilere dayanır. Bilenen ilk kozmetikler tabiatta bulunan madenler, yağlar, esansiyel yağlar gibi ürünlerdir. Genellikle killerin içinde bulunan madenlerden aldıkları renklerle yüz ve vücut boyama, kokular kişinin kendine gizem ve ilgi aşılaması, meşe külleri ile hayvan iç yağlarını karıştırıp sabunlar yapmaları bilinen ilk kozmetikler ve kullanım amaçları olabilir. Kozmetik amaçlı kullanılan kokuların ve kimyasalların sentezlenmeye başlanması, maddi bedellerinin düşmesini, ürünlerin kullanımlarının yaygınlaşmasını ve de binlerce çeşit kozmetik ürünün imal edilmesini sonuç olarak bugün ki devasa kozmetik sektörünün oluşmasına ön ayak olmuştur.

 

    ISO 16128-1 Doğal ve Organik kozmetik bileşenler ile ürünlerin teknik tanımları ve kriterleri ile ilgili

Klavuz-Bölüm 1: Bileşenlerin tanımları ve ISO 16128-2 Kozmetik-teknik kurallar doğal için tanımlar ve Kriterler ve organik kozmetik maddeler ürünleri üreten firmalarla diğer firmaları ayırmak için bir belgelendirme sistemi oluşturmuştur.

Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu doğal ve Organik Kozmetik Bileşen ve Ürün İddialarına İlişkin Klavuz Sürüm 1.0 ve 23/05/2005 Tarihli 25823 sayılı Kozmetik yönetmeliğinin 6 ıncı ve 10 uncu maddelerine istinaden oluşturulmuş bir klavuzdur.

QRS Belgelendirme 1999 yılında Kayra Adıyla İzmir’de doğan özel kuruluşlar tarafından kurulmuş organik kozmetik ve kozmetik Helal Sertifikası veren uluslar arası bir kuruluştur.

    Doğal Kozmetik Belgesi talep edilen her bir ürün için ürün formülüne ait kozmetik yönetmeliğine uygun olarak oluştrulmuş Ürün Güvenlik raporunun imalatçı firma tarafından tebliğ edilmesi gerekmektedir. Akabinde ön çalışmalar başlatılarak belgelendirme adımı atılmış olur.

 

    Kozmetik Organik Belgesi

    Son günlerde önemli bir belge olan organik kozmetik belgesi ile ilgili tümmerak edilenleri sizler için derledik. Siz de bu belgeye sahip olmak ve belge ile ilgili çeşitli detayları öğrenmek istiyorsanız doğru adrestesiniz. Sizler için hazırladığımız bu rehberi inceleyerek bilgi sahibi olabilirsiniz.

 

    Kozmetik Organik Belgesi Nedir?

    Malum olduğu üzere, kozmetik, güncel yaşamın en önemli bölümlerinden biri haline gelmiştir. Ön planda özellikle bayanlar için en önemli ürünler arasında yer alan kozmetikler, sıklıla ağır kimyasal bileşenlerden imal edilmiştir. Haliyle uzun vadede insan hayatına karşı büyük riskler barındırmaktadır. Bu kapsamda bulunan ürünler tabiata ve çevreye ciddi zararlar vermektedir. Bu da kozmetik ürünlerde organik üretimin artmasına vesile olmuştur. Kozmetik organik belgesi, ürünlerin doğal olduğunu ifade eden belgenin adıdır. Farklı test ve analizler gerçekleştirilerek ürünlerin uygun bulunması durumunda bu belgenin verilmesini mümkün kılar.

 

    Kozmetik Organik Belgesi nin Amacı Nedir?

    Yapılan test ve analizler neticesinde tüm imalat ve paketleme aşamaalrının çerçevesi kontrol edilerek ürünlerin doğallığı teste tabi tutulmaktadır. Akabinde kullanacağınızın ürünün doğal bir içeriğe sahip olup olmadığı anlaşılmaktadır. Organik kozmetik belgesinin ana amacı kozmetik ürünlerin gerçekten doğal bir içeriğe sahip olup olmadığını kullanıcılara ispattır. Çevre etiketi kozmetik ürünlerin hem ekolojik hem de insan sağlığı için önemini gösterir.

 

    Kozmetik Organik Belgesi Faydaları Nelerdir?

    Kozmetik Organik Belgesi olan ürünlerin tamamen organik bir içeriği olduğu şüphesiz olarak anlaşılır. Organik formülü olduğunu belirten birçok kozmetik ürün bulunmaktadır. Lakin bu ürünlerin içerğinin organik olup olmadığını anlamak imkansızdır. Kozmetik organik sertfikası sayesinde bu ürünlerin doğal ve organik olup olmadığını anlamak mümkün hale gelmekte ve bu da belgenin en önemli faydasıdır.

 

    Kozmetik Organik Belgesi Neleri Kapsar?

    Kozmetik Organik Belgesinin kapsamı çok geniştir. Organik kozmetik belgesi kozmetik ürünlere ve kullanım amaçlarına göre kullanılan hammaddelere uygulanmaktadır. Bu kısımda belgenin nihai kapsamı şöyle açıklyabiliriz.

 

  • Doğal ya da organik ürünlerin hammaddelerine ait olan belgelerin organik içeriği ve temel formülleri içermektedir.
  • Belgeli referanslarda kullanılması için doğal olmayan hammaddelerin onayını da kapsamaktadır.

 

    Kozmetik Organik Belgesi Neden Alınır?

    Kozmetik organik belgesi, imalatcıların ürettiği ürünlerin organik ve doğal içeriğe sahip olduğunu son kullanıcaya vermesi için alınmaktadır. Bu aşamada kozmetik organik belgesi, ürünleri organik içeriğe sahip olan imalatcılar tarafından bunu belli etmek için alınırlar..

 

    Kozmetik Organik Belgesini Kimler Alabilir?

Organik kozmetik belgesi, imalatları organik içeriğe sahip olan işletmeler alabilirler.

 

    Kozmetik Organik Belgesi Nasıl Alınır?

    Adı geçen belgeye talib firmalar söz konusu ürünün bu belgenin standartlara uygun olup olmadığı kontrol edilir. Bu kontrolü profesyonel bir belgelendirme kuruluşu yapar.

 

    Kozmetik Organik Belgesi Nereden Alınır?

   Ürünlerinize Kozmetik Organik Belgesi almak istiyorsanız doğru belgelendirme firmasındasınız. Firmamız , sizlere Kozmetik Organik Belgesini , profesyonel ekibiyle bilgilendirerek belgelendirmenizi yapmaktayız. Bizimle irtibat kurarak bu belgeyi alabilirsiniz.

 

    Organik Kozmetik Belgesi almak için bizi arayabilirsiniz. Tüm ISO Belgeleri konusunda size hizmet etmekten mutluluk duyarız, Organik Kozmetik Belgelendirmelerinizi firmamızdan yaptırabilirsiniz. Organik Kozmetik Belgesi almak istiyorsanız bizi arayabilirsiniz . Organik Kozmetik Belgelendirme konusunda profesyonel destek almak için alanında uzman ekibimizle iletişime geçmekten çekinmeyiniz 0232 364 49 03

Uzmanlarımıza Danışarak Organik Kozmetik Belgesi nedir, Organik Kozmetik Belgesi ne işe yarar, Organik Kozmetik Belgesi Sistemi Nedir, Organik Kozmetik Belgesi Tarihçesi nedir, Organik Kozmetik Belgesi Kalitesi nedir ,  Organik Kozmetik Belgesi Nedir, Organik Kozmetik Belgesi standartları nelerdir, Organik Kozmetik Belgesi  Yönetmelikleri nelerdir, Organik Kozmetik Belgesini kimler alınabilir , Organik Kozmetik Belgesi Danışmanlık Ve Organik Kozmetik Belgesi Belgelendirme Hizmetleri aşamaları nelerdir, Organik Kozmetik Belgesi Dosyası Nasıl Hazırlanır.
Organik Kozmetik Belgesi kavramlarını anlayamadan Organik Kozmetik Belgesinin nasıl alınacağı Organik Kozmetik Belgesinin nereden alınacağı gibi soruların cevaplarını anlamakta zorluk çekeriz o yüzden alacağımız Organik Kozmetik Belgesini ilgilendiren diğer kavramlar nedir bu soruların cevapları için uzmanlarımız aramaktan çekinmeyiniz. Organik Kozmetik Belgesi belgelendirmesi için lütfen bizi arayınız.
   Diğer Hizmetlerimiz ;
Kayra İletişim
0232 364 49 03
Danışmanlık ve Belgelendirme Talepleriniz için bize ulaşabilirsiniz
Makina CE Belgesi Veren Firma Kayra Danışmanlık Belgelendirme
Makina CE Belgesi
CE Belgesi Nedir? Makina CE Belgesi nedir ? CE Belgesi Nasıl Alınır
ISO 9001:2015 Belgesi Veren Firma Kayra Danışmanlık Belgelendirme
ISO 9001:2015 Belgesi
ISO 9001:2015 Belgesi Nedir? ISO 9001:2015 Hangi Firmalar Alabirler ?
ISO 14001çevre yönetim sistemi Belgesi Veren Firma Kayra Danışmanlık Belgelendirme
ISO 14001:2015
ISO 14001:2015 Belgesi Nasıl Alınır ? ISO 14001:2015 alım aşamaları nelerdir?
ohsas 18001 iş ve işçi sağlığı belgesi Belgesi Veren Firma Kayra Danışmanlık Belgelendirme
OHSAS 18001 Belgesi
OHSAS 18001 Belgesi Nasıl Alınır ? OHSAS 18001 Aşamaları nelerdir?
ISO 22000 Belgesi Veren Firma Kayra Danışmanlık Belgelendirme
ISO 22000 Belgesi
ISO 22000 Belgesi Nedir? ISO 22000 Belgesi nasıl alınır?
KAYRA WEB SERVİSİ Copyright © | Web Dizayn