ETA Belgesi Belgelendirme ve Danışmanlık Firması ETA Belgesi
  ETA BELGESİ  ;
Eta Belgesi Veren Firmalar
  Eta BELGESİ ;
ETA Nedir ?

Avrupa Teknik Değerlendirmesi (ETA), bir inşaat malzemesinin performans değerlendirilmesini o ürünün temel karakteristikleri ile yapan teknik bir belgedir. Bu tanım, 1 Temmuz 2013 tarihinde tüm Avrupa Birliği üye ülkeleri ve Avrupa Ekonomik Bölgesi üyelerinde yürürlüğe giren Construction Products Regulation (EU/305/2011) (İnşaat Malzemeleri Yönetmeliği) belgesinde tanımlanmıştır.

ETA Belgesi üreticilere ürünlerinin Avrupa Birliğinde kullanılması için bir yol sunar.

Avrupa Teknik Değerlendirme, AB üye ülkeleri, AB Ekonomi Bölgesi ve Türkiye ve İsviçre’de geçerli olmak üzere, bir yapı ürününün temel karakterleri beyan edilmek üzere performansı hakkında bilgi içermektedir.
Yapı Malzemeleri Yönetmeliği 305/2011/EU’nda ifade edildiği üzere ETA’sı alınan ürün CE işareti iliştirilerek Avrupa pazarında hiçbir engelle karşılaşmadan pazarlanabilir.

ETA hangi durumlarda verilir?
İnşaat malzemesinin herhangi bir uyumlaştırılmış Avrupa Standardının (hEN) olmaması veya uyumlaştırılmış Avrupa Standardını (hEN) karşılamaması
İnşaat malzemesinin mevcut bir EAD kapsamında olması.”

ETA Belgesi Avrupa Değerlendirme Dökümanları (European Assessment Documents - EADs) veya Avrupa Standartları (European Standards - hENs) gibi harmonize teknik standartlarda tamamen veya kısmen kapsanmamış ürünlere verilir.

ETA Belgesi Avrupa Birliğinin tüm 28 üye ülkesinde, Avrupa Ekonomik Bölgesi ülekelerinin tamamında ve İsviçre’de geçerli bir belgedir. Belge ayrıca Avrupa Birliği ile Karşılıklı Tanıma Anlaşması (Mutual Recognition Agreement - MRA) imzalamış olan diğer ülkelerde de tanınmaktadır. ETA Belgesi üretici için Performans Deklarasyonu (Declaration of Performance - DoP) için başlangıç noktasıdır.

ETA Belgesi, kullanıcılara bir yapı malzemesinin temel özelliklerinin amaçlanan kullanımında performansı ile ilgili güven verilmesini sağlar. ETA Belgesi sayesinde yapı malzemelerinin serbestçe nakledilmesi mümkün olur ve hedeflenen Tek Avrupa Pazarına doğru bir adım atılmış olur.

ETA Belgesi yetkilendirilmiş bir Teknik Değerlendirme Kuruluşu (Technical Assessment Body – TAB) tarafından üreticinin isteği üzerine verilir.

Her ETA dökümanında aşağıdaki bilgiler yer alır :

<> Üretici ve ürün tipi ile ilgili genel bilgiler
<> Ürünün tanımı ve hedeflenen kullanımı
<> Ürünün performansı ve bu değerlendirme için kullanılan metodların detayları
<> Uygulanan Performansın Sürekliliği Değerlendirmesi ve Doğrulama sistemleri (Assessment and Verification of Constancy of Performance – AVCP)

1 Temmuz 2013 tarihinden sonra verilen ETA belgeleri sürekli geçerli kalmaktadır. Verilen her belge EOTA resmi web sayfasında yayınlanır. 30 Haziran 2013 tarihine kadar verilen ETA belgeleri (bu tarihe kadar Avrupa Teknik Onayı ismi ile) geçerlilik süreleri sonunda (en geç 2018 yılında) yürürlükten kalkacaktır.

1 Temmuz 2013 tarihinden sonra tüm ETA Belgeleri Avrupa Değerlendirme Dökümanlarına (European Assessment Documents – EADs) dayalı olarak verilmektedir.
Uzmanlarımıza Danışarak , Eta Belgesi  anlaşılması , Eta Belgesi  nedir, Eta Belgesi  ne işe yarar, Kalite Yönetim Sistemi Nedir, Eta Belgesi  Kalite Yönetim Sistemi Tarihçesi nedir, Eta Belgesi  Kalite nedir Müşteri memnuniyeti nedir,  ISO Nedir, 2015 Nedir, iso 9000:2015 belgesi Eta Belgesi  iso 9004:2015 belgesi ifadelerinden hangisi doğrudur , ISO 3834 Kaynaklı İmalat Yeterlilik standartları nelerdir, ISO 3834 Kaynaklı İmalat Yeterlilik kalite yönetim sisteminin prensipleri nelerdir, Eta Belgesi ni kimler alabilir vb Eta Belgesi  tanımlamalar ile ilgili geniş ve aydınlatıcı bilgi alabilirsiniz.
Eta Belgesi  kavramlarını anlayamadan Eta Belgesi nin nasıl alınacağı Eta Belgesi nin nereden alınacağı gibi soruların cevaplarını anlamakta zorluk çekeriz o yüzden alacağımız Eta Belgesi ni ilgilendiren diğer kavramlar nelerdir gibi soruların cevapları için bizimle irtibat kurmaktan çekinmeyiniz.
  Diğer Hizmetlerimiz ;
Kayra İletişim
0232 364 49 03
Danışmanlık ve Belgelendirme Talepleriniz için bize ulaşabilirsiniz
Makina CE Belgesi Veren Firma Kayra Danışmanlık Belgelendirme
Makina CE Belgesi
CE Belgesi Nedir? Makina CE Belgesi nedir ? CE Belgesi Nasıl Alınır
ISO 9001:2015 Belgesi Veren Firma Kayra Danışmanlık Belgelendirme
ISO 9001:2015 Belgesi
ISO 9001:2015 Belgesi Nedir? ISO 9001:2015 Hangi Firmalar Alabirler ?
ISO 14001çevre yönetim sistemi Belgesi Veren Firma Kayra Danışmanlık Belgelendirme
ISO 14001:2015
ISO 14001:2015 Belgesi Nasıl Alınır ? ISO 14001:2015 alım aşamaları nelerdir?
ohsas 18001 iş ve işçi sağlığı belgesi Belgesi Veren Firma Kayra Danışmanlık Belgelendirme
OHSAS 18001 Belgesi
OHSAS 18001 Belgesi Nasıl Alınır ? OHSAS 18001 Aşamaları nelerdir?
ISO 22000 Belgesi Veren Firma Kayra Danışmanlık Belgelendirme
ISO 22000 Belgesi
ISO 22000 Belgesi Nedir? ISO 22000 Belgesi nasıl alınır?
KAYRA WEB SERVİSİ Copyright © | Web Dizayn